HOLDTURNERING 2010-2011

                                                                                                                                        Denne sæson        Gamle resultater

I sæsonen 2010 2011 spilles holdturneringen som en handicap turnering.

De enkelte hold har på forhånd fået tildelt et antal IMP som de tager med sig i hver kamp.

Pga. det ulige antal hold, vil der skulle siddes over én aften for hvert hold.

 

                                                                                                                         Klik her for Detaljerede resultater          

Holdene er sammensat som følger:

1. Jørgen Sonne - Henrik Ibsen & Axel Koefoed - Peter Braid
2. Mogens Hansen
- Lasse B. Nielsen & Inge Nielsen - Aase Kjøller
3. Gorm Christensen
- Michael Espersen & Birger Nielsen - Kenni Holm
4. Steen Thomsen
- Jørn Holm Jensen & Erik Hansen - Torben Munch
5. Poul A. Eriksen
- Ingrid Eriksen & Anders Ipsen - Børge Kofoed
6. Bente Nielsen
- Helle Andersen & Vagn Kaj - Kjeld Pedersen
7. Leif Rømer
- Peter Skafte & Andreas Bille Brahe - Claus Pedersen

Handicap:

Hold 1: 0 imp      - Holdet sidder over i runde 2, den 1. november 2010
Hold 2: 30 imp    - Holdet sidder over i runde 3, den 3. januar 2011
Hold 3: 40 imp    - Holdet sidder over i runde 5, den 7. februar 2011
Hold 4: 50 imp    - Holdet sidder over i runde 7, den  21. marts 2011
Hold 5: 80 imp    - Holdet sidder over i runde 1, den  27. september 2010
Hold 6: 100 imp  - Holdet sidder over i runde 4, den 24. januar 2011
Hold 7: 0 imp     - Holdet sidder over i runde 6, den 21. februar 2011 

1. runde 6-4 7-3 1-2  2. runde 2-7 3-6 4-5  3. runde 3-1 4-7 5-6
4. runde 7-5 1-4 2-3  5. runde 4-2 5-1 6-7  6. runde 1-6 2-5 3-4  7. runde 5-3 6-2 7-1
 

   

IMP total:

 

Kamp points:

   

1. Division

Hold

1

2

3

4

5

6

7

 

1

2

3

4

5

6

7

Ialt

P

Jørgen Sonne

1

  77/105

102/80

114/75

103/81

142/136

32/128

 

 

11

18

21

18 16 1

85

5

Mogens Hansen

2

105/77  

98/115

74/79

108/124

168/126

67/61

 

19

 

12

14

13 22 16

96

2

Gorm Christensen

3

80/102

115/98

 

134/101

159/141

159/139

75/109

 

12

18

 

20

18 18 10

96

2

Steen Thomsen

4

75/114

79/74

101/134

 

148/141

131/145

78/128

 

9

16

10

 

16 13 7

71

7

Poul A. Eriksen

5

81/103

124/108

141/159

141/148

 

173/189

169/114

 

12

17

12

14

  13 24

92

4

Bente Nielsen

6

136/142

126/168

139/159

145/131

189/173

 

115/166

 

14

8

12

17

17   7

75

6

Leif Rømer

7

128/32

61/67

109/75

128/78

114/169

166/115

 

 

25

14

20

23

6 23  

111

1

                                     
       

BRIDGEKALENDER

STILLINGER

HOLDTURNERING

BRONZEPOINT

MAKKERPARPOKAL

GAMLE RESULTATER

DISTRIKTSKALENDER

LINKS

 

BESTYRELSE

VEDTÆGTER

 

 

© Webmaster