HOLDTURNERING 2006-2007 FINALE

                                                                                                                                        Denne sæson        Gamle resultater

Holdturneringen indledes med to kvalifikations-rækker med 6 hold i hver.

Der spilles alle mod alle i de to rækker, og placeringen herefter bestemmer hvordan forårets finale-divisioner inddeles.

De fire højest placerede hold i 1. Kval-division spiller finale i 1. Division.

De to lavest placerede hold i 1. Kval-division og de to højest placerede hold i 2. Kval-division, spiller finale i 2. Division.

De fire lavest placerede hold i 2. Kval-division spiller finale i 3. Division.

Der spilles 32-spils kampe i finale-rækkerne!

Klik her for at se kvalifikations-spillet!

 

1.  Division

1. Leif Rømer - Jens Schow & Lasse B. Nielsen - Mogens Hansen
2. Poul Hansen - Henrik Ibsen & Andreas Bille Brahe - Peter Braid
3. Merethe Koefoed - Arne Folkmann & Ingelise Cordua - Mogens Cordua
4. Peter Skafte - Jørgen Sonne & Hans Aa. Munch - Henrik B. Nielsen

2. Division

1. Poul A. Eriksen - Mogens Anker & Inge Nielsen - Tove Pihl
2. Claus Pedersen - Finn Rasmussen & Axel Koefoed - Poul E. Koefoed
3. Bente Knudsen - Kurt Knudsen & Jan Harvest - Oluf Kofoed-Hansen
4. Kenni Holm - Birger Nielsen & Gorm Christensen - Michael Espersen

3. Division

1. Erik Hansen - Torben Munch & Jørn Holm Jensen - Anders Ipsen 

2. Gudrun Edvardsen - Arne Kofoed & Leif Smed - Børge Kofoed
3.
Steen Thomsen - Jens Hansen & Helle Andersen - Bente Nielsen

4. Bente L. Sørensen - Ingrid Eriksen & Lucie Ipsen - Bente Hermansen
 

Finalekampene afvikles få følgende måde:

1. runde 4-1 3-2   2. runde 4-2 1-3   3. runde 3-4 2-1 

 

   

Imp-score

Kamppoints 

 

1. Division

Hold

1

2

3

4

1

2

3

4

Ialt

Placering

Leif Rømer

1

 

65/92

84/55

27/113

 

11

20

2

33

3

Poul Hansen

2

92/65

 

114/38

81/80

19

 

25

15

59

2

Merethe Koefoed

3

55/84

38/114

 

50/150

10

3

 

1

14

4

Peter Skafte

4

113/27

80/81

150/50

 

25

15

25

 

65

1

                       

2. Division

Hold

1

2

3

4

1

2

3

4

Ialt

Placering

Poul A. Eriksen

1

 

72/115

70/34

77/68

 

8

21

16

45

2

Claus Pedersen

2

115/72

 

101/32

119/29

22

 

25

25

72

1

Bente Knudsen

3

34/70

32/101

 

81/109

9

4

 

11

24

4

Kenni Holm

4

68/77

29/119

109/81

 

14

2

19

 

35

3

                       

3. Division

Hold

1

2

3

4

1

2

3

4

Ialt

Placering

Erik Hansen

1

 

49/130

66/35

79/40

 

3

20

21

44

3

Gudrun Edvardsen

2

130/49

 

63/80

81/94

25

 

12

13

50

1

Steen Thomsen

3

80/63

80/63

 

97/62

10

18

 

21

49

2

Bente L. Sørensen

4

40/79

94/81

62/97

 

9

17

9

 

35

4

       

BRIDGEKALENDER

STILLINGER

HOLDTURNERING

BRONZEPOINT

MAKKERPARPOKAL

GAMLE RESULTATER

DISTRIKTSKALENDER

LINKS

 

BESTYRELSE

VEDTÆGTER

 

 

© Webmaster